Irani "tallet" me Amerikën
Teherani zyrtar ka refuzuar kërkesën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, të cilat i kanë bërë ftesë Iranit të bashkëpunojë kundër ISIS.

Udhëheqësi i Iranit, Ayatollah Ali Khamenei, tha se shteti i tij nuk bëhet pale më Amerikën në politikat e saj.

Por, edhe SHBA-ja nga ana e vet e ka kundërshtuar më pas çdo lloj iniciative nga ana e Teheranit dhe e Damaskut zyrtar për të qenë në koalicionin që do ta luftojnë ISIS-in, raporton Rel.

Ndërsa, zëvendësministri i Jashtëm iranian, Hossein Amir-Abdollahia u "tall" me Konferencën e Parisit, duke thënë se ISIS-i nuk mund të sulmohet pa ndihmën e presidentit Baschar Al-Assad. /albeu.com/
Shtuar më 15/09/2014, ora 14:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori