Irani ndërton "dronin vetëvrasës"
Irani ka ndërtuar dronin "Saegeh"(rrufe), me rreze veprimi prej 1.000 kilometra, që mund të shfrytëzohet për vëzhgime për sulme tokësore dhe detare, i aftë të vetëvritet, kanë bërë me dije burimet e njësisë elite iraniane "Rojtarët e revolucionit".

Droni është aq i sofistikuar sa që mund të sulmojë edhe natën.

Ndërtimi i këtij droni ishte paralajmëruar nga vetë kjo njesi elitare. /albeu.com/
Shtuar më 26/10/2016, ora 15:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori