Irani mbajti konkursin karikaturave me objekt presidentin Trump

Të hënën në Iran ëhtë mbajtur një konkurs për karikatura që si tematikë kanë pasur presidentin amerikan, Donald Trump.

Imazhi fitues i këtij konkursi ishte ai në të cilin Trump që mbante xhaketën të mbushur me monedha 100 dollarëshe.

Një tjetër cilësi ishte mënyra se si kishte vizatuar flokët e presidentit, të cilat ishin në ajër dhe dukej sikur kishin marrë flakë.

“Doja të tregoja se si Trump shkel simbolet e kulturës,” – tha fitimtari Asadi që vizatoi karikaturën për dy javë.

Konkursi u mbajt në Tehran ku morën pjesë 74 shtete, përfshirë 4 artistë nga Shtetet e Bashkuara. Hadi Asadi nga Irani mori cmimin e parë duke fituar 1500 dollarë. /albeu.com/

Shtuar më 04/07/2017, ora 22:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori