Biznesmeni që u vra në Prishtinë, është Albert Krasniqi (VIDEO)
Irani kërcënon me ndërprerje të furnizimit me naftë
Pas ndërprerjes së bashkëpunimit me kompanitë franceze dhe britanike që merren me transportin e naftës nga Irani, ky vend ka kërcënuar vendet e tjera të Bashkimit Europian se do të ndërpresë naftën edhe për këto vende. Këtë radhë kërcënimi ka ardhur nga presidenti i kompanisë së naftës “Nioc”, Ahmad Ghalebani.

Irani prodhon 3.5 milionë fuçi nafte në ditë dhe eksporton 2.5 milionë prej tyre ku 20 përqind e lëndës së parë u shitet vendeve të BE. /albeu.com/
Shtuar më 21/02/2012, ora 09:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori