Irani i tregon "muskujt" perëndimit (VIDEO)
Dita Kombëtare e Ushtrisë është shoqëruar me një paradë ushtarake gjigande e cila u mbajt në Teheran. Pamjet televizive të transmetuara nga media shtetërore treguan një shumëllojshmëri tankesh, artilerie, raketash e avionësh pa pilot si dhe sistemet e mbrojtjes ajrore.


"Nëpërmjet kësaj parade, ne shpresojmë që të përcjellim një mesazh paqejevendet e tjera. Gjithashtu, parada tregon se Irani është i aftë për ruajtjen e stabilitetit në rajon. Ne nuk kemi nevojë për forcat e huaja” - tha Ahmadreza Pourdastan, komandant i forcave iraniane. /albeu.com/


Shtuar më 17/04/2012, ora 19:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori