Irani do propozoje ndalimin e sulmeve kunder impianteve berthamore
Albeu.com
Irani do të propozojë ndalimin e sulmeve ushtarake kundër impianteve bërthamore, gjatë një takimi që do të zhvillojë muajin e ardhshëm agjencia bërthamore e OKB-së, deklaroi ambasadori iranian në IAEA, Ali Asghar Soltanieh.
Soltanieh deklaroi se një rezolutë ligjore ishte e nevojshme, pavarësisht se OKB-ja ka ndaluar sulme të tillë, sepse Izraeli i ka shkeluar ato disa herë."Çështja konsiston në ndalimin e sulmeve dhe kërcënimeve për sulme në impiantet bërthamore, gjatë operimit dhe ndërtimit të tyre", deklaroi Soltanieh përmes telefonit nga Vjena.
Shtuar më 14/08/2009, ora 22:56
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori