Ekzekutohet në atentat biznesmeni nga Shkodra
Iran, vazhdon gjyqi kunder reformatoreve
Albeu.com
Në Iran kanë vazhduar proceset gjyqësore kundër reformatorëve tjerë të cilët u arrestuan gjatë protestave pas zgjedhore që kontestuan fitoren e presidentit Ahmedinexhad.Televizioni shtetëror në Iran, ka njoftuar se në mesin e atyre qe kanë dalë në gjyq janë edhe ish zëvendësministri i Brendshëm, ai i Jashtëm si dhe ish zëdhënësi i qeverisë. Autoritetet në Iran deri tash kanë gjykuar 140 persona, të cilat akuzohen se kanë shkaktuar protesta masive nëpër rrugët e Teheranit , pas zgjedhjeve presidenciale të 12 qershorit.
Shtuar më 25/08/2009, ora 20:17
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori