Iran, termet 5.1 grade Rihter
Albeu.com
Një tërmet me magnitudë 5.1 të shkallës Rihter ka goditur krahinat e Farsit dhe të Bushehrit në Iranin Qendror.Lajmi njoftohet nga agjensia e lajmeve IRNA ku nuk saktësohet nëse ka viktima apo jo, por flitet për dëme materiale. Epiqëndra e tërmetit sipas insituteve ndërkombëtare të sizmiologjisë ishte 75 kilometra në veri-lindje të Bushehrit.

Ndërkohë, as autoritetet zyrtare iraniane nuk raportojnë për viktima dhe ende nuk dihet nëse lëkundjet sizmike kanë dëmtuar apo jo centralin bërthamor që ndodhet në Bushehr.

Shtuar më 15/05/2010, ora 13:12
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori