Irak, 12 të vrarë nga shpërthimet e bombave
Iraku është tronditur sërish nga shpërthimet e bombave ku gjatë së mërkurës kanë mbetur të vrarë 12 pesona dhe janë plagosur disa të tjerë. Sipas autoriteteve dy shpërthime kanë goditur pjesën veriorë të Irakut.


Rasti i parë është shënuar në një restorant ku kishte shumë njerëz ndarsë pak më vonë është regjistruar edhe një sulm vetvrasës me bombë. Në këto zona ndodhin shpesh sulme kamikaze dhe shpërthime bombash edhe si pasojë e konflikteve mes komuniteteve të cilëve i përkasin sekteve fetarë të ndryshme /albeu.com/
Shtuar më 07/03/2012, ora 18:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori