Instituti i Gjeofizikës: Tërmetet kanë fundosur 20 cm tokën në zonat e prekura
Instituti i Gjeofizikes ka treguar se fundmi se sa është fundosur toka në Italinë qendrore, pas tërmetit me magnitudë 6.2 ballë i shkalles Rihter, i 24 gushtit në Italinë qendrore.

Tërmeti ka qenë aq i fuqishëm sa e ka ulur tokën prej 20 cm në zonën e Açumoli-t.

Informacioni është marrë bazuar ne imazhet satelitore dhe llogaritjet e Instituti Kombëtar te Gjeofizikës në Itali./albeu.com/
Shtuar më 26/08/2016, ora 22:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori