Insiston Ahmeti: Deklarata e përbashkët u përpilua në Shkup, jo në Tiranë
Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti, ka insistuar edhe një herë se deklarata e përbashkët është përpiluar në Shkup dhe jo në Tiranë dhe se nuk është e drejtë që kjo deklaratë po përdoret për të nxitur konflikt mes dy vendeve.

Ahmeti, i cili ka qenë i ftuar në "TV21", ka thënë se deklarata e përbashkët nuk është cënim për integritetin territorial të Maqedonisë, dhe se sipas tij, shqiptarët po mundohen të nxjerrin Maqedoninë nga kriza ndërsa janë VMRO-DPMNE-ja po shkakton tensione. /albeu.com/
Shtuar më 03/03/2017, ora 11:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori