India dhe SHBA me marrëveshje sigurie dhe tregtie
Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry, do të fillojë sot një dialog strategjik dhe tregtar mes SHBA-së dhe Indisë.

Dy gjigantët me marrëdhënie historike të komplikuara kanë arritur në mars në Uashington një marrëveshje bashkëpunimi në çështjet e mbrojtjes.

John Kerry mbërriti dje në mbrëmje në Nju Delhi, për raundin e dytë të këtij forumi të sigurisë dhe tregtisë. /albeu.com/


Shtuar më 30/08/2016, ora 13:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori