India blen armatime nė SHBA
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Kompanitė amerikane janė gati tė nėnshkruajnė marrėveshje 8 miliardė dollarėshe nė fushėn e mbrojtjes me Indinė. Lajmi ėshtė bėrė i ditur nga ambasadorja amerikane nė Nju Delhi, Nensi Pauell.


Ajo nuk dha detaje se pėr cilat kompani por dyshohet se ajo i referohej negociatave qė pėrfshijnė dhjetėra helikopterė Apash sė bashku me motorėt pėr avionėt indianė. India ėshtė importuesi mė i madh i armėve nė botė dhe planifikon tė shpenzojė rreth 200 miliardė dollarė nė 10 vitet e ardshme pėr tė pėrmirėsuar pajisjet ushtarake tė kohės sė ish-Bashkimit Sovjetik. /albeu.com/
Shtuar më 28/04/2012, ora 10:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.

Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.