India blen armatime në SHBA
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Kompanitë amerikane janë gati të nënshkruajnë marrëveshje 8 miliardë dollarëshe në fushën e mbrojtjes me Indinë. Lajmi është bërë i ditur nga ambasadorja amerikane në Nju Delhi, Nensi Pauell.


Ajo nuk dha detaje se për cilat kompani por dyshohet se ajo i referohej negociatave që përfshijnë dhjetëra helikopterë Apash së bashku me motorët për avionët indianë. India është importuesi më i madh i armëve në botë dhe planifikon të shpenzojë rreth 200 miliardë dollarë në 10 vitet e ardshme për të përmirësuar pajisjet ushtarake të kohës së ish-Bashkimit Sovjetik. /albeu.com/
Shtuar më 28/04/2012, ora 10:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}