Incko: S'do te kete lufte te re ne Bosnje
Albeu.com
Përfaqësuesi i lartë në Bosnjë, Valentin Incko, ka deklaruar se në këtë vend nuk do të ketë një luftë të re. Në një intervistë për shytpin beogradas, Incko ka thënë se Bosnja duhet të qëndroj në këmbët e veta dhe se për këtë i domosdoshëm është bashkëpunimi i dy entiteteve.Duke folur për ndryshimet kushtetuese në Bosnjë, Incko ka vënë në pah se bashkësia ndërkombëtare do të ishte e kënaqur nëse Bosnja do të kishte kryeministrin dhe presidentin. /rel/
Shtuar më 18/07/2009, ora 17:59
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori