Incidenti me makinë në New York, viktima një e re 18-vjeçare (FOTO LAJM)

Pëlqej
Një vajzë 18 vjeçare ka humbur jetën dhe 22 persona të tjerë kanë mbetur të plagosur pasi një makinë me shpejtësi të lartë përplasi këmbësorët në një trotuar të “Times Square” ne Nju Jork.

Bazuar në informacionet paraprake, nuk bëhet fjalë për sulm terrorist, deklaroi Kryebashkiaku Bill de Blasio.

Shoferi I makinës është identifikuar nga policia si Richard Rojas, 26-vjeçar, shkruan ABC News, përcjell albeu.

Pasi Rojas u përplas me makinë u përpoq të largohej nga vendi i ngjarjes, por u kap nga policia përpara se të arrinte të largohej. /albeu.com/Shtuar më 18/05/2017, ora 20:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori