Incidente në Greqi për shkak të marrëveshjes së Prespës
Një incident ka ndodhur mes policisë greke dhe një grupit të revoltuarqytetarëve pas vizitës së ministres së Mbrojtjes Civile të Greqisë, Olga Gerovasili në qytetin Ptolemaida të Greqisë Veriore. Si pasojë një person me lëndime në kokë është dërguar në spital, ndërsa janë lënduar edhe katër police, shkrua Albeu.com

Grupi i qytetarëverevoltuar po protestonin kundër Marrëveshjes së Prespës.

“Maqedonia është greke”, “Cipras, tradhëtar” kanë brohoritur qytetarët e tubuar, kumtojnë mediumet lokale. /albeu.com/
Shtuar më 27/02/2019, ora 21:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori