Incident në Rripin e Gazës
Albeu.com
Palestinezë të armatosur kanë qëlluar me armë zjarri dhe e kanë plagosur një izraelit në Rripin e Gazës.Palestinezë të armatosur kanë qëlluar me armë zjarri dhe e kanë plagosur sot një izraelit në një vendbanim në Rripin e Gazës, kanë bërë të ditur zyrtarët ushtarakë, njofton BBCWorld. Në momentin e incidentit, izraeliti njoftohet të ketë punuar në rrethojën e sigurimit rreth vendbanimit Morag, afër qytetit Rafah. Një grup i koalicionit të militantëve palestinezë ka thënë se e ka kryer sulmin.
Shtuar më 05/04/2005, ora 21:14
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori