Incident në momentin kur Putin i bën një dhuratë të veçantë Mbretit Salman (VIDEO)
Gjatë vizitës së tij në Arabinë Saudite ku pritet të lidhen një mori marrëveshjes tregtare, Presidenti i Rusisë Putin i dhuroi Mbretit Salman një fajkua, por gjatë këtij momenti u shënua një incident i vogël.

Gjatë momentit kur Putin po i prezantonte Mbretit Salman fajkoin e arktikut, i cili është një specie e rrallë, shpendi u duk mjaft i frikësuar duke tentuar vazhdimisht që të largohej prej duarve të njërit prej shoqëruësve të presidentit rus, raporton Albeu.com.

Fajkoi i arktikut është një specie në zhdukje dhe rritet kryesisht në skajin verior të globit, në gadishullin e Kamchatka-s.

Fajkonjtë janë një shpend mjaft i vlerësuar në vendet arabe, dhe shpesh përdorene dhe për gjueti, ndërsa tregojnë edhe një status të lartë social. /albeu.com/
Shtuar më 15/10/2019, ora 09:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori