I mbijetoi tragjedisë në Genoa, shoferi : Fluturova nga kamioni
Një nga të shoferët e mbijetuar nga shembja e urës Morandi në Genova të Italisë ka treguar momentet dramatike që ka përjetuar si dhe si arriti të mbijetojë.

Në një prononcim për mediat italiane, shoferi i një kamioni tregon se ai fillimisht ka ndjerë një zhurmë të madhe dhe më pas ka ‘fluturuar’ bashkë me kamionin e tij poshtë. Ai ka thene se arriti të shpëtojë, pasi ka dalë nga mjeti.

“Nuk më kujtohet shumë mirë, por ndjeva një zhurmë të madhe dhe më pas u rrëzova me kamionin tim. Arrita të dal jashtë kamionit. Mendoj se është një mrekulli që arrita të mbijetoj. Kam disa plagë në shpatull dhe disa gërvishtje të tjera në trup”- ka thënë shoferi i kamionit.

Deri më tani nga shembja e urës kanë humbur jetën 35 persona, ndërsa dhjetëra të tjerë kanë mbetur të plagosur.
Shtuar më 14/08/2018, ora 21:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori