I lidhi dhe i fshehu te rezevuari i karburantit, si shoferi tentoi të kondrabandojë 4 qengjat në doganë (VIDEO)

Një automjet është ndaluar në pike doganore të Akapakale që ndan Turqinë nga Siria, ku në brendësi të mjetit u gjetën 4 qengjafshehur të cilët do të kaloheshin kontrabandë drejt shtetit turk.

Sipas mediave turke 4 qengjat ishin fshehurpjesën e rezervuarit të karburantit dhe në pjesën përpara të dritave të këtij automjeti. Autoritetet e kontrabandës pranë kësaj pike doganore, ndaluan shoferin që ishte duke ardhur në Portën Doganore Akçakale nga qyteti i Tel Abyad në Siri, pasi shfaqën dyshime se diçka po lëvizte në automjetin e tij.

Gjatë kontrolleve, u konstatuan se kishte zhurmë nga pjesët e përparme dhe të pasme të makinës. Ekipet, të cilët bënë një ekzaminim të hollësishëm, gjetën 4 qengjafshehurpjesën e dritave të makinës dhe rezervuarit të karburantit, me gojën e tyre të ngjitur për të parandaluar zhurmën.Ndërsa qengjat u nxorrën, shoferi u ndalua nga forcat e policisë

Shtuar më 21/01/2021, ora 15:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori