I ftohti paralizon Ukrainën, arrin 83 numri i viktimave
Të paktën 83 vetë kanë vdekur në Ukrainë gjatë ditëve të fundit nga një valë e ftohti që ka përfshirë vendin. Sipas BBC temperaturat kanë arritur në deri minus 23 gradë Celsius dhe reshjet e mëdha të dëborës kanë mbuluar të gjithë vendin. Në zonat perëndimore, makinat u bllokuan në një ngricë trafikuzgjati për tri ditë.

Moti i keq ka prekur edhe Bullgarinë e Rumaninë, ku gjashtë njerëz raportohen të vdekur. /albeu.com/
Shtuar më 22/12/2012, ora 14:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori