I ftohti eksrem në Evropë, 17 të vdekur në Poloni dhe Itali
Pëlqej
Evropa është përfshirë nga një valë të ftohti me temperatura polare që ka shkaktuar të paktën 17 të vdekur në Poloni dhe në Itali.

Moska është përballur me temperaturat më të ulëta në 120 vitet e fundit që kanë arritur në -30°C.

Dhjetë persona kanë vdekur nga i ftohti gjatë dy ditëve në Poloni, ku temperaturat kanë arritur në -20°C në disa zona, ndërsa 7 persona kanë vdekur në Itali nga i ftohti qe ka pershirë vendin që nga dita e premte.

Masat e ftohta të ajrit të ardhura nga vendet skandinave ne Evropën qendrore kanë shkatuar të ftohtin e acartë me të cilin po përballen shumë vende, ditët e fundit, transmeton "atsh". /albeu.com/
Shtuar më 08/01/2017, ora 08:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori