I dërgonte çdo ditë mesazhe babit të ndjerë, vajza merr përgjigjen që përloti rrjetin
Një grua që vazhdonte ti shkruante numrit celular të babait të saj të ndjerë çdo ditë që nga vdekja e tij, mori një përgjigje emocionale pak para përvjetorit të tij të katërt.

Chastity Patterson, nga Arkansas, ndau mesazhet e shkëmbyera në mediat sociale.

Në vend të heshtjes së zakonshme në përgjigje të mesazhit të saj, këtë herë burri që kishte numrin e vjetër të babait të saj vendosi t'i përgjigjet Chastity - diçka që ajo e përshkroi si shenjë se gjithçka është në rregull dhe mund ta lërë babane e saj të pushojë.

Ajo shkruante:

Kanë kaluar 4 vjet që të kam humbur dhe nuk kalon asnjë ditë që nuk më mungon. Shumë gjëra kanë ndodhur kaq pak kohë, por unë jam i sigurt që ti i di.

Më vjen keq që nuk isha atje kur më duheshe më shumë, por një ditë do të kemi [shansin] tonë ta shikojmë atë lojë! Kam frikë nga martesa sepse do të duhet ta eci atë rresht të gjatë vetëm dhe ti nuk do të jesh aty për të më thënë gjithçka do të jetë në rregull.

Unë jam duke ia dalë, ti do të ishe kaq krenar për gruan që jam bërë ... Unë thjesht kam dashur të them se të dua dhe me të vërtetë më mungon!

Por përgjigjja që ka marrë ka qenë akoma më e bukur, sepse nga ana tjetër personi që kishte marrë mesazhet tërë këto vite kishte humbur vajzën në një aksident.

Sipas tij, këto mesazhe kishin qenë ndihmë nga zoti dhe se e kishin ndihmuar që të qëndronte në jetë. /albeu.com/
Shtuar më 28/10/2019, ora 10:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori