I armatosur me thika e hanxhar, arrestohet iraniani shumë pranë rezidencës së Trump

Policia e Floridas ka mundur të arrestojë një shtetas iranian, i cili u gjet i armatosur shumë pranë rezidencës së presidentit amerikan Donald Trump.

I riu ishte armatosur me thika dhe hanxhar kur u ndalua nga policia në Palm Beach. Gjatë kontrollit iu gjetën dhe 22 mijë dollarë cash.

Kujtojmë se kjo ngjarje regjistrohe në më moment kur zyrtarët iranian ofruan një shpërblim 80 milionë dollarë për eliminimin e Trump.

Vendi ku u arrestuar shtetasi amerikan ndodhet rreth 5 km larg rezidencës verore Mar-a-Lago të presidentit Trump. Sipas raporteve kreu i Shtëpisë së Bardhë nuk ndodhej në rezidencë gjatë këtij incidenti.


Shtuar më 12/01/2020, ora 12:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori