Hyrja e Serbise ne NATO, rrezikon raportet me Rusine
Albeu.com
Kryesuesi i Komitetit të Dumës ruse për marrëdhënie të jashtme, Konstanin Kosaçev, tha se vendimi i Serbisë për të hyrë në NATO, do të kishte ndikim negativ në marrëdhëniet ndërmjet Rusisë dhe Serbisë.
Në një intervistë për mediat serbe, zoti Kosaçev, tha se “vendimi eventual i Serbisë që t’i bashkohet NATO-s do të thotë se populli serb i pranon aksionet e Aleancës Veriatlantike ndaj ish Jugosllavisë dhe se e pranon pavarësinë e Kosovës”.
Shtuar më 01/02/2010, ora 20:48
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori