Horror në Kongo, u priten kokat 40 policëve
Një ngjarje e tmerrshme ka ndodhurKongo, pasi një grup militant të cilët kishin shënjestër një grup policësh pas trazirave që filluan në Kasai gushtin e kaluar, i kanë zënë në pritë dhe u kanë prerë kokat 40.

Ngjarja e tmerrshme ka ndodhur si shenjë hakmarrjeje, pasi policia vrau drejtuesin e këtij grupi, shkruan "BBC".

Gjashtë policë lokale u liruan, por të tjerët u vranë, tha presidenti i asamblesë Kasai Francois Kalamba, ndërsa guvernatori bëri të ditur se një hetim kishte filluar hetimi për vrasjet makabre. /albeu.com/

Shtuar më 26/03/2017, ora 16:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori