Hollande: Politika për ndalimin e emigrimit të paligjshëm
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Kandidati socialist në zgjedhjet presidenciale, François Hollande është shprehur se duheshin hartuar politika për të ndalur emigrimin e paligjshëm.


"Unë konsideroj se nuk do të ketë kurrë emigracion zero, se do të ketë gjithmonë emigracion të ligjshëm. A mund të zvogëlojmë numrin? Është një debat. Për studentët e huaj nuk jam pozitiv. Unë konsideroj se prania në fakultetet tona të studentëve të huaj është një mundësi, jo vetëm për studentët e huaj, por për ne", deklaroi François Hollande për radion private, "RTL". /albeu.com/
Shtuar më 27/04/2012, ora 14:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Një avion i linjave egjiptiane ka kryer ulje të detyruar në aeroportin e Larnakes në Qipro, në orën 8:46. 

Ai ka liruar te gjithe pasagjeret, por jo ekuipazhin e avionit

Një avion i linjave egjiptiane ka kryer ulje të detyruar në aeroportin e Larnakes në Qipro, në orën 8:46. Ai ka liruar te gjithe pasagjeret, por jo ekuipazhin e avionit