Hollande: Parisi sot është kryeqyteti i botës (VIDEO)
Në Paris sot u mblodhën mbi 1 milionë persona për tu solidarizuar me viktimat e 9 janarit, ku në zyrat e revistës "Charlie Hebdo" mbretn të vrarë 12 persona.

Përpara se të niste marshimi i liderëve politikë dhe civilëve, presidenti francez Francua Hollande mbajti një fjalim përpara tyre.

"Parisi sot është kryeqyteti i botës. Franca është e bashkuar sto dhe ka mbështetjen e çdo njeriu në botë", tha Hollande./albeu.com/
Shtuar më 11/01/2015, ora 17:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori