Historia e Evropës është e lidhur me historinë e Ballkanit Perëndimor
Kancelaria e Gjermanisë, Angela Merkel në një video mesazh të publikuar në faqen e qeverisë gjermane, thotë se të gjithë vendet e Ballkanit Perëndimor kanë një perspektivë të qartë.

“Në Ballkanin Perëndimor do të ketë paqe nëse ka perspektivë Evropiane”, shprehet Merkel duke theksuar se, historia e Evropës është e lidhur me historinë e Ballkanit Perëndimor. Në mesazhin e saj, Merkel veçon se Berlini nuk e kundërshton zgjerimin e BE-së dhe shton se Gjermania insiston vetëm tek plotësimi i kritereve ekzistues. /albeu.com/
Shtuar më 07/06/2014, ora 13:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori