Hidhet nga ujëvara e Nivarës, mbijeton mrekullisht
Një burrë ka arritur ti mbijetojë mrekullisht rënies nga lartësia 57 metra në ujëvarën e Nigarës.

Autoritetet iu përgjigjen thirrjes së një burrë ishte në rrezik në Horseshoe Falls. Ai u ngjit në një mur dhe më pas u hodh në lumin e Nigarës para se të zhdukej.

Mrekullisht gjatë kërkimit në lumë ai u gjet në një shkëmb.

Menjëherë u dërgua në spital por plagët e tij nuk ishin kërcënuese për jetën.

Ky është njeriu i 5-të që i ka mbijetuar rënies nga ujëvarës.

Autoritetet besojnë se nivelet e larta të ujit gjatë gjithë kohës mund ta kenë shpëtuar burrin nga shkëmbinjtë zakonisht fatalë.
Shtuar më 11/07/2019, ora 20:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori