Hezbollah në mbështetje të regjimit sirian
Militantë të lëvizjes shiite libaneze Hezbollah dhe aleate e Iranit, janë të pranishëm në Siri e mbështesin ushtrinë e besuar të presidentit Bashar Al Assad, që prej muajsh po lufton kundër rebelëve që kërkojnë rrëzimin e regjimit.

Lajmi publikohet nga e përditshmja "Beirut an Nahar" e cila i referohet burimeve të mirëinformuara, sikurse i quan ajo.

Sipas këtyre burimeve një numër ende i pasaktësuar i anëtarëve të njësisë 910 të Këshillit luftues të Hezbollah ndodhen tashmë në rajonin e Homsit, në atë të Zabadanit në lindje të Damaskut, për të luftuar rebelët. /albeu.com/
Shtuar më 27/07/2012, ora 13:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori