Herët ose vonë do të ketë luftë mes Izraelit dhe Iranit
Gjenerali Mohammad Ali Jafari, komandant i Gardës Revolucionare iraniane ka paralajmëruar luftë mes Izraelit dhe Iranit. Në një konferencë për shtyp oficeri i lartë ushtarak ka theksuar se vendi i tij është gati të përgjigjet dhe të shkatërrojë tërësisht shtetin hebre.

“Lufta herët a vonë do të vijë, por nuk është e sigurtë kur dhe ku do të mbahet”, ka thënë komandanti. /albeu.com/
Shtuar më 22/09/2012, ora 19:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori