Heqja e "Obamacare" do sjellë vdekjen e mijëra amerikanëve
Dy mjekë të Harvard, Dr. David Himmelstein dhe Steffie Woolhander, kanë thënë se heqja e "Obamacare" do të ishte fatale për jetën e 43.956 personave në të gjithë Amerikën.

Sipas tyre, me anë të këtij sigurimi do të shpëtohej jeta e shumë të sëmurëve.

Në Arizonë, Mejn dhe Nju Jork është rritur numri i të rriturve me sigurim shëndetësor të moshës prej 20 deri në 64 vjeç.

Mjekët nuk pajtohen që ligji të zëvendësohet me një të ri siç synon të bëjë Donald Trump, sepse kjo do të sillte rritjen e numrit të vdekjeve.

Ndryshimi që Trump do i bëjë këtij ligji, do të jetë heqja e 6 pikave që përfshijnë sigurimin e jetës përmes prindërve të tyre deri në moshën 26 vjeçe. /albeu.com/


Shtuar më 26/01/2017, ora 10:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori