Hassan Rouhani, presidenti i ri i Iranit
Hassan Rouhani do të jetë presidenti i ri i Iranit. Emërimi i Rouhanit në postin e Presidentit do të miratohet nga lideri i lartë i vendit Ayatollah Ali Khamenei në një ceremoni në kryeqytetin, Teheran.


Kleriku, i cili fitoi zgjedhjet presidenciale në qershor ka premtuar reforma dhe për t’i dhënë fund izolimit ndërkombëtar të Iranit. /albeu.com/
Shtuar më 03/08/2013, ora 17:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori