Haradinaj në Gjykatën Franceze, nën masa të rrepta sigurie (VIDEO)
Ramush Haradinaj pritet të marrë sot masën e sigurisë në Gjykatën në Colmar të Francës.

Në orën 11 u lajmërua mbajtja e seancës, ku gjykata franceze do të vendosë për lirimin apo për mbajtjen e tij.

Indeksonline shkruan se në sallën ku do të gjykohet Haradinaj, janë të pranishëm rreth 20 shqiptarë.

Ndërkohë, avokati i Haradinaj ka thënë para seancës se lideri i AAK-së do të lirohet dhe se do të vërtetohet pafajsia e tij. /albeu.com/
Shtuar më 12/01/2017, ora 11:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori