Hapet drita jeshile për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO
Maqedonia dhe Greqia më 17 qershor kanë rënë dakort për çështjen e emrit duke e bërë atë Republika Veriore e Maqedonisë.

Kjo marrveshje e realizuar duket që ju ka hapur rrugën shumë punëve të tjera dhe zhvillimi të shtetit maqedonas.
Së fundmi një lajm i mirë ka ardhur për ta nga Brukseli ku thuhet se do të hapen negociatatt e antarësimit të Maqedonisë në NATO.

"Në samitin e NATO-s në Bruksel më 11 dhe 12 korrik, Maqedonia mund të merr ftesë për fillimin e bisedimeve për anëtarësim në Aleancë”, deklaroi sekretari i NATO-s Jens Stoltenberg. /albeu.com/
Shtuar më 23/06/2018, ora 17:23

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori