Hamasi refuzon armëpushimin në Gaza
Organizata palestineze, Hamasi ka refuzuar zgjatjen e armëpushimit 3-ditor">3-ditorGaza, që mbaron sot në mëngjes.

Sipas Hamasit, Izraeli ka dështuar në përmbushjen e kërkesave, ku një ta është rihapja e “Gaza Harbour-it” për anijet.

Ndërkohë, dy raketa nga Gaza kanë goditur pjesën jugore të Izraelit vetëm 3 orë para se të mbaronte armëpushimi 3-ditor">3-ditor, dhe për këtë Forcat e Mbrojtjes së Izraelit kanë akuzuar “terroristët” se kanë shkelur armëpushimin.

Ky sulm për fat të mirë nuk shkaktoi viktima, pasi ra në një tokë të pabanuar, por Hamasi tha se nuk ka qenë ajo që ka lëshuar raketat.

Nga konflikti izraelito-palestinez, që ka më shumë se 4 muaj që po zgjat, kanë humbur jetën më shumë se 1.900 persona./albeu.com/
Shtuar më 08/08/2014, ora 09:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori