Hamasi: Nuk tërhiqemi nga kauza jonë
Hamasi nuk pranon të ç'armatoset dhe do të vazhdojë të mbajë gjallë rezistencën kundër ofensivës izraelite.

Kështu u shpreh zëvendës Shefi i Byrosë Politike të të Hamasit, Ismail Hanie përpara gazetarëve në Gaza.

Hanie gjithashtu i bëri thirrje Egjiptit "që të detyrojë" Izraelin që t'i përmbahet kushteve të armëpushimit dhe theksoi se Hamasi nuk do të pranojë negociata të drejtpërdrejta me Izraelin, por megjithatë, në parim tha se nuk eshte kundër veprimit politik në bazë të pajtimit kombëtar, shkruan mesazhi.

Ndërsa, ditë më parë një nga anëtarët e Byrosë PolitikeHamasit, Musa Abu Merzuk tha se për shkak të gjendjes së rëndë në Gaza, Hamasi duhet të bisedojë me Izraelin. /albeu.com/
Shtuar më 14/09/2014, ora 11:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori