Hamas: Vazhdojmë luftën kundër Izraelit
Lëvizja palestineze Hamas, është zotuar se do të vazhdojë luftën dhe se nuk do të bëjë lëshime në kërkesat që ka populli palestinez.

"Nuk ka kthim prapa. Rezistenca do të vazhdojë me fuqi të plotë" tha zëdhënësi i Hamasit Fawzi Barhoum.

Ai saktesoi se Hamas nuk do të heqë dorë nag kërkesat e popullit palestinez dhe se për këtë do të luftohet deri ne fund.

Izraeli ka rifilluar sulmet kundër pjesëve të ndryshme të Rripit të Gazës, që prej mbarimit të armëpushimit 3-ditor. /albeu.com/
Shtuar më 10/08/2014, ora 10:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori