Hajdutët vjedhin shtëpinë e ish-kryeminisrit, 30 milionë euro bizhuteri
Pëlqej
Hajdutët në Itali, duket se kanë ditur mirë të gjurmojnë prenë e tyre këtë herë pasi janë futur në shtëpinë e ish-kryeminsitrit italian, Romano Prodi, ndërkohë që ai me bashkëshorten nuk ndodheshin në shtëpi në momentin e ngjarjes.

Sipas mediave italiane, hajdutët janë futur në shtëpi dhe kanë vjedhur kryesisht bizhu, të cilat kapin vlerën e 30 milion eurove.

Ndërkohë kanë nisur hetimet për identifikimin dhe kapjen e atorëve, ndërsa deri më tani është duke u hetuar vetëm pista e grabitjes, duke hedhur poshtë çdo mundësi tjetër.

Në një prononcim, ish-kryeminsitri është shprehur se nuk është problemi tek humbjet në vlerë monetare, por tek “vjedhja që i bënë jetës së tij dhe të bashjklëshortes, duke u vjedhur kujtimet e tyre”.
Shtuar më 22/04/2018, ora 22:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori