Haiti, 1 milion banore flene ne rruge
Albeu.com
Presidenti i Haitit, Rene Preval ka bëre të ditur se çdo ditë një milion haitjanë flenë në rrugë për shkak të shkatërrimeve që solli tërmeti i 12 janarit. Duke folur në samitin e vendeve të Karaibeve që po mbahet në Meksikë, Preval ka ...... deklaruar se rindërtimi i vendit do të jetë i gjatë e i vështirë dhe ka theksuar se problemi më i rëndë është ai i të pastrehëve.
Shtuar më 23/02/2010, ora 15:15
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori