Hagë: Millosheviqit i mohohet “shërimi në Rusi”
Albeu.com
Tribunali i Hagës e ka refuzuar kërkesën e Milosheviqit për trajtim mjekësor në Rusi. Ish kryetari jugosllav, i cili po gjykohet për krime lufte, vuan nga shtypja e lartë dhe problemet me zemër.Gjykata tha se avokatët e tij mbrojtës nuk kanë ofruar dëshmi të mjaftueshme se nevojat për trajtim mjekësor nuk mund të plotësohen në Holandë.

Gjykata tha gjithashtu se i frikohet moskthimit të Millosheviqit për ta vazhduar gjykimin. Prokurorët dyshojnë se familja e Millosheviqit jeton në rusi, njofton Reuters.
Shtuar më 25/02/2006, ora 10:19
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori