Gruaja në Mosul hedh veten në erë mes turmës
Një grua ka kryer një sulm vetëvrasës duke shpërthyer një bombë në një turmë të madhe njerëzish në Irak.

Banorët ishin duke u larguar nga zonat e luftës në Mosul, pasi aty po vazhdojnë luftimet mes militantëve të “Shtetit Islamik” dhe forcave qeveritare të Irakut.

Zyrtarët iranikanë kane thënë se sulmi ishte kryer nga një grua tuniziane.

Deri më tash është njoftuar se dy civilë janë vrarë dhe nëntë të tjerë janë lënduar, duke përfshirë dy ushtarë të qeverisë. /albeu.com/

Shtuar më 03/07/2017, ora 16:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori