Gripi, Serbia e Kroacia bllokojne importin
Albeu.com
Edhe pse nuk ka ende shenja te virusit te derrave ne rajonin e Ballkanit, Serbia dhe Kroacia kane reaguar duke vendosur te bllokojne importin dhe eksportin e mishit te derrit dhe nenprodukteve te tij. Autoritetet kroate kane zhvilluar nje takim urgjent per te diskutuar mbi masat mbrojtese, nderkohe qe ne Serbi pushtetaret i kane kerkuar qytetareve qe te shmangin udhetimet SHBA dhe ne vecanti ne Meksike.

Kroacia dhe Serbia jane dy vende qe kane marredhenie te fuqishme tregtare me Meksiken.
Shtuar më 28/04/2009, ora 15:38
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori