E FUNDIT/ Super super Kumbulla! Shqiptari realizon supergol me Romën (VIDEO)
Greqi, hekurudhat sot grevë 24 orëshe
Hekurudha greke është sot në grevë për të protestuar kundër privatizimit pjesërisht të kompanisë shtetërore OSE.

Greva 24 orëshe, e paraprirë dje nga një ndërprerje tre orëshe, i përket të gjitha linjave hekurudhore interurbane dhe suburbane dhe bie pikërisht në të njëjtën ditë me mbërritjen ne parlament të projektligjit që parashikon një riorganizim të OSE-së për të pakësuar defiçitin buxhetor.

Kompania do t’i jepet për administrim pjesërisht privatëve edhe pse shteti do të ketë kontrollin e aktivitetit.
Shtuar më 14/10/2010, ora 10:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori