Greqi, arrestohet shqiptari i kërkuar për vrasje
Policia greke një 43 vjeçar shqiptar i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar prej Interpol Tiranes. Sipas policise Niko Dervishi kërkohej për dy vrasje dhe plagosjen e 5 të tjereve.

Ngjarja kishte ndodhur në vitin 1997. Dervishi fshihej në periferi të Athines i maskuar me identitet të rreme. Policia sqaroi se i arrestuari do t'i dergohet gjykates se Athines,e cila do te vendose per ekstradimin e tij. /albeu.com/
Shtuar më 26/05/2012, ora 16:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori