Gratë siriane përgatiten për të luftuar kundër ISIS-it (FOTO LAJM)

Rreth 210 gra nga Siria janë trajnuar për rreth 15 ditë nga Forcat Demokratike të Sirisë (SDF), për të luftuar kundër organizatës terroriste, ISIS.

Tashmë pas përfundimit të trajnimit të tyre ushtarak, gratë janë gati t’i bashkohen trupave të SDF në betejën kundër të ashtuquajturit “Shtetit Islamik”.

Në 15 ditët e trajnimit grave ju mësiohet se si të përdornin armët, taktikat dhe ndihmën e parë si dhe luftimin trup më trup. /albeu.com/


Shtuar më 10/08/2017, ora 17:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori