Grabitja e diamantëve në Londër, policia në kërkim të bandës
Ndonëse kanë kaluar tre ditë nga vjedhja e gurëve të çmuar në Londër, policia është ende e vonuar në kapjen e bandës. Vlera e bizhuterive të vjedhura mund të shkojë në 300 milionë dollarë, ndërsa besohet se mund të jenë hapur 60 apo 70 kasaforta.

Kanë kaluar tre ditë nga vjedhja e bujshme e gurëve të çmuar në rrugën e tregtimit të diamantëve në Londër, Hatton Garden, dhe policia ende kërkon bandën e grabitësve, ndonëse nuk ka asnjë gjurmë.

Zyrtarët thonë se është ende shpejt për të pohuar nëse një përgjigje ndaj thirrjes do të kishte pasur efekt mbi grabitjen. Rindërtimi i ngjarjes nga zyrtarët vendas tregon se grabitësit kanë përdorur pajisje të rënda prerëse për të hyrë në dhomën e sigurisë së Hatton Garden, ku besohet të kenë hapur 60 apo 70 kasaforta. /albeu.com/

Shtuar më 11/04/2015, ora 15:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori