Gra dhe fëmijë të masakruar, zbardhen 200 varrezat e krimeve të ISIS
Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) ka publikuar një raport rrëqethës për krimen monstruoze të grupit terrorist ISIS.

Sipas raportitpublikuar sot janë gjetur më shumë se 200 varreza masive në zonën e Irakut që kontrollohej nga grupi famëkeq ISIS.

Nga detajet e raportit mësohet se shumica e personave të varrosur janë gra dhe fëmijë.

grupi i tmerrshëm ISIS këto krime ndaj popullatës civile vazhdimisht i ka quajtur si fitore dhe shumë prej tyre i kanë publikuar në Youtube. Të gjitha shtetet e fuqishme kanë vite që po e luftojnë këtë grup monstruoz por ende nuk ka një infirmacion të saktë se nga kush u financua kjo makineri vrasëse?/albeu.com/
Shtuar më 06/11/2018, ora 11:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori