Dalin pamjet e para nga goditja e Parlamentit në Angli (VIDEO)

Një automjet ka kaluar murin mbrojtës dhe ka goditur ndërtesën e Parlamentit Britanik në Londër,shkruan albeu.com.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në orën 07:30 dhe ka shkaktuar panik te banorët. I menjëhershëm ka qenë reagimi i policisë duke e arrestuar shoferin e automjetit.

Ndërkaq sipas raportimeve të para ka edhe të plagosur nga ngjarja në WestMinistër./albeu.com
Shtuar më 14/08/2018, ora 10:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori